19.05.2026

Suede w lipcu w Warszawie!

Suede  Gdy na początku lat 90. wydali single “The Drowners”, “Metal Mickey” i “Animal Nitrate” zwrócili na siebie uwagę całych Wysp.Suede  błyskawicznie stali się sensacją - Melody Maker trąbiło o nich jako najlepszym nowym zespole w Wielkiej Brytanii, a wydając w 1993 roku swój debiutancki album zapoczątkowali jeden z najważniejszych ruchów w historii muzyki popularnej - britpop.

Choć Suede często wymieniani są jednym tchem obok Blur, Oasis i Pulp, to formacja z charyzmatycznym Brettem Andersonem na czele czerpała inspiracje z innych źródeł niż reszta wymienionych zespołów.
Ich muzyka charakteryzowała się znacznie większą wszechstronnością - słychać w niej było inspiracje twórczością Davida Bowiego, nie brakowało też poszukiwań, które potrafili połączyć z przebojowością. Tak jest do dziś, co grupa potwierdza to na każdej swojej płycie.

23 lipca Suede powrócą do naszego kraju po siedmioletniej przerwie i wystąpią na Letniej Scenie Progresji w Warszawie!

SUEDE
23.07.2026 / Warszawa, Letnia Scena Progresji

Źródło: Winiary Bookings

← Wróć do newsów